Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Pôžičky > Pôžička na bývanie

Pôžičky na bývanie

Chceli by ste sa konečne odsťahovať od rodičov alebo z prenájmu a zaobstarať si vlastné bývanie? Choďte si za svojím snom a neuspokojte so súčasným stavom. Významne Vám k tomu pomôže pôžička na bývanie od bánk alebo nebankových spoločností a my Vám práve teraz prinášame zaujímavé informácie, aké možnosti financovania sa Vám ponúka.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Financovanie bývania

Existuje niekoľko spôsobov ako možno financovať obstaranie vlastného bývania. Ak dosiahne na hypotéku, či stavebné sporenie, mala by to byť voľba číslo jedna.

Navyše možno takto financovať aj rekonštrukcie, obstaranie inštaláciou, kychyně či ďalších zariadení.

Klasický hypotekárny úver

Ak uvažujete o bývaní do osobného vlastníctva, oplatí sa Vám z hľadiska nízkej úrokovej miery a dlhé doby splatnosti hypotekárny úver. Finančné inštitúcie sa predháňajú v ponukách, ale nepozerajte sa len na výške úrokovej sadzby. Pozornosť tiež venujte poplatkom za vybavenie úveru, čerpanie a predčasné splatenie.

Úver zo stavebného sporenia

Zatiaľ čo u hypoték sa úroková sadzba po čase mení a väčšinou dôjde k jej nárastu v prípade variabilnej úrokovej sadzby, u úveru zo stavebného sporenia je po celú dobu rovnaká. Záleží na fixáciu hypotéky a situáciu na trhu. Využiť môžete riadny úver, ktorý je dostupný všetkým, ktorí sporia aspoň dva roky a majú našetrené tretinu cieľovej sumy, alebo preklenovací úver, ktorý slúži na preklenutie doby, než získate nárok na riadny úver zo stavebného sporenia.

Banková pôžička na bývanie

Väčšina bánk podporuje záujemcov o vlastné bývanie výhodnými pôžičkami. Táto pôžička je vždy účelová a musíte banke doložiť, na čo ste peniaze vynaložili v súvislosti s bývaním. Výhodou je skutočnosť, že nezastavujú nehnuteľnosť, splátky si rozložíte až na 10 rokov a pôžičku môžete kedykoľvek splatiť bez sankcií.

Nebankové pôžička na bývanie

S ponukou pôžičiek na bývanie nezostávajú pozadu ani nebankové spoločnosti. Ušité na mieru sú najmä osobám so záznamom v registri dlžníkov alebo s nedoložitelnými príjmami. Vo väčšine prípadov musíte spoločnosti poskytnúť záložné právo k nehnuteľnosti. Naopak u variant bez zaistenia počítajte skôr s nižšou pôžičkou na bývanie.

Vlastné bývanie alebo prenájom?

Ak riešite otázku, či si zaobstarať vlastné bývanie alebo zvoliť nájom, odporúčame vlastné bývanie. V nájomnom byte platíte nájom, u pôžičky či hypotéjky splátky. Splátka je o niečo vyššia ako nájom, nie však o moc.

Rozdiel je v tom, že za niekoľko rokov pri nájme nebudete vlastníkom nehnuteľnosť, ale pri obstaranie vlastného bývania splatíte pôžičku a budete vo svojom, navyše sa Vám o splátku hypotéky znížia mesačné náklady.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov