Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka

Ako správne používať kontokorent

Banková pôžička

Kontokorent u bežného účtu je vítaným pomocníkom, keď nemáte na účte dostatočnú hotovosť na zaplatenie zloženiek, faktúr či vyhliadnutého tovaru. O túto finančnú rezervu môžete požiadať už pri zriadení bankového účtu a úroky platíte len zo sumy, ktorú ste skutočne vyčerpali. Ako ale správne používať kontokorent, aby ste zaplatili na úrokoch čo najmenej?

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Stanovte si limit povoleného prečerpania

Banky vám určí hornú hranicu kontokorentu na základe vašich príjmov. Je to síce lákavá predstava, že máte neustále k dispozícii niekoľko stoviek eur, ale radšej si zvoľte nižší limit, než na aký máte nárok. Vyčerpanú sumu budúci mesiac ľahšie splatíte.

Zistite si poplatky za kontokorent

Úrok za kontokorent je často premenlivý a jeho výška sa odvíja od aktuálnej základnej úrokovej miery. Banky vám môžu za poskytnutie kontokorentu naúčtovať mesačný paušálny poplatok, poplatok za prečerpaný zostatok a poplatok za každú transakciu vykonanú v období, kedy ste kontokorent používali.

Využívajte kontokorent na nižšie platby

Kontokorent nenahrádza spotrebiteľskú pôžičku a mal by slúžiť pri krátkodobom nedostatku peňazí. Peniaze čerpajte vždy s vedomím, že je z ďalšej výplaty splatíte. Ak by ste kontokorent splácali niekoľko mesiacov, zaplatili by ste úroky za celé obdobie a úver by sa vám značne predražil.

Majte pod kontrolou výšku úrokov

Prečo je čerpanie kontokorentu z dlhodobého hľadiska nevýhodné? V prípade, že by ste v mesiaci január vyčerpali kontokorent a dorovnali ho až po roku, môže ročná úroková sadzba predstavovať až 20% p.a., čo je na úrokoch dvakrát viac než u spotrebiteľských pôžičiek. Výhodné je čerpať kontokorent len pár dní v mesiaci, pretože úroky zaplatíte len za tieto dni.

Neprekračujte limit kontokorentu

S kontokorentom nemáte financie toľko pod kontrolou a môže sa stať, že prekročíte povolené prečerpanie. Vyvarujte sa toho a strážte si limit, ktorý vám banka nastavila. Za prekročenie limitu môžete zaplatiť vysoké sankcie.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov