Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Finančný radca

Finančný radca

Vo svete financií môžeme naraziť na veľa rizík, ide predsa len predovšetkým o peniaze. Obzvlášť oblasť pôžičiek poskytuje svoje riziká a nebezpečenstvá, o ktorý by mal každý vedieť, skôr ako si o pôžičku požiada. Získať pôžičku je pomerne snasdné, ale nesie to so sebou predovšetkým záväzok riadne ju splácať. Ak pôžičku nesplatíte, pripravte sa na následky, ktoré z toho vyplývajú. Ľahko môžeme natrafiť na jednotlivca či firmy, ktorí to s Vaším záujmom nemyslí úplne úprimne.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Zodpovedný prístup k peniazom

Neberte peniaze a pôžičky na ľahkú váhu. Získať financie je ľahké, ale bezproblému je splatiť je už pre súste ľudí čoraz ťažšie.

Pripravili sme pre Vás súbor užitočných tipov, rád a informácií, ako predchádzať možným problémom a ako vyberať správne produkty od správnych poskytovateľov. Základom všetkého je uvážlivá politika osobných financií.

Požičiavajte si od overených firiem

Vždy preferujte známejší a väčšie spoločnosti pred anonymnými poskytovateľmi. Prvá cesta za pôžičkou by mala Vás cez bankovú pôžičku. Až potom v nebankovej a súkromnej sfére. Preverte si podľa svojich možností poskytovateľa, kde mienite o pôžičku žiadať. Hľadajte napríklad na internete spojenia ako recenzie, alebo skúsenosti s pôžičkou XY.

Vždy čítajte čo podpisujete

Poriadne prečítať všetko, čo podpisujete je považovaný za základ. Nie všetci to však prirodzene robia. Jedná sa nielen o zmluvu, ale aj obchodné podmienky a ďalšie dokumenty, na ktoré sa zmluva odkazuje. Pozor na pasáže písané malým písmom a odseky o zmluvných pokutách.

Ako vybrať správnu pôžičku?

Najjednoduchším parametrom, ktorému porozumie každý je RPMN. Zo zákona sa musia uvádzať u každej pôžičky a vyjadruje, ako je pôžička drahá, koľko zápožičky preplatíte. Započítavajú sa všetky náklady spojené s danou pôžičkou, teda nielen úroky, ale všetky poplatky za vedenie, vybavenie atď. Skratka znamená ročnú percentuálnu mieru nákladov. Môžete tiež použiť kalkulačku na výpočet RPMN. Ďalšie parametre, ktoré si preverte je možnosť predčasného splatenia a možnosť poistenia schopnosti splácať.Neplaťte žiadne poplatky vopred

Solídny spoločnosti nechcú platiť vopred žiadne poplatky a niektorí dokonca poplatky nemajú vôbec žiadne, ani za vedenie, predčasné splatenie pôžičky.

Buďte opatrní

Pôžičky sú schvaľované väčšinou len tým, ktorí sú schopní splácať. Čím horšie je Vaša bonita, tým horšie na pôžičku dosiahnete a tiež bude drahšia. Pre žiadateľa s veľmi zlou bonitou, bez príjmu, ktorí majú zlú históriu splácania a nemajú čím ručiť, sa pôžička hľadá veľmi ťažko. Práve takých ľudí si všímajú rôzni rádoby poradcovia a ponúkajú im falošná a nereálna riešenie, väcšinou za poplatok. Výsledkom je potom oznámenie, že pôžičku nedostanete a poplatok Vám nevráti. Ak máte nehnuteľnosť, môže byť predmetom ich záujmu práve zálusk na ňu.

Základom sú zdravé osobné financie

Udržujte vyrovnaný rozpočet a nikdy nemíňajte viac než sú Vaše príjmy. V ideálnom prípade si každý mesiac odložte časť peňazí na samostatný sporiaci účet. Napríklad 10 percent výplaty je solídny základ pre budúce ľahké riešenie nečakané situácie. Nehľadajte kde si požičať ale snažte sa prísť na to, ako zvýšiť Vaše príjmy.

Pozor na nereálne sľuby

Základným pravidlom je používať zdravý sedliacky rozum a nenechať sa opiť rožkom a naletieť na úplne nereálne sľuby.

Každý finančný produkt má svoje parametre, pravidlá a podmienky. Keď Vám niekto bude sľubovať samá "naj", za nič, pravdepodobne z Vás chce len vytiahnuť nejaký poplatok, alebo mu ide o províziu za podpísanú zmluvu, prípadne má zálusk na Vašu nehnuteľnosť. Buďte preto veľmi opatrní a takýmto situáciám sa vyhýbajte

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov