Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka

Ako hospodáriť s financiami?

Začnite šetriť

Sťažujete si, že každý mesiac nevystačíte s peniazmi a zrejme by sa Vám to nepodarilo, ani keby ich bolo dvakrát toľko? Naučte sa hospodáriť s rodinnými financiami a vytvorte si rezervu pre prípad neočakávaných výdavkov. Dajte si záväzok, že budúci mesiac ušetríte niečo navyše - s našimi radami sa Vám to určite podarí!

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Zdravé financie sú základom

Mať zdravé rodinné a osobné financie je základom úspechu. Ak sa naučíte efektívne hospodáriť so svojimi peniazmi, pravdepodobne už nikdy nebudete potrebovať pôžičku.

Skôr Vás bude zaujímať, kde peniaze efektívne zhodnotiť.

Tip č. 1 - Založte si knihu príjmov a výdavkov

Zapisujte si po dobu jedného až dvoch mesiacov všetky svoje príjmy a výdavky a zhodnoťte, za čo najviac míňate. Akonáhle získate konkrétnu predstavu, zostavte si rozpočet na mesiac dopredu a obmedzte výdavky na nevyhnutne nutné. To, čo ušetríte, uložte na sporiaci účet alebo do stavebného sporenia.

Tip č. 2 - Nakupujte podľa zoznamu

Chystáte sa na väčší nákup? Premyslite na týždeň dopredu, aké jedlo musíte kúpiť a držte sa zoznamu bez ohľadu na lákavé zľavy. Nechoďte do obchodu s prázdnym žalúdkom a vyhýbajte sa regálom s pochutinami, ktoré môžu zvádzať Vaše chuťové bunky.

Tip č. 3 - Zloženky zaplaťte čo najskôr

Dajte si predsavzatie, že nebudete odkladať platby. Nastavte si v elektronickom bankovníctve trvalé príkazy na zaplatenie nájomného, poistenie a splátok úverov tak, aby odišli hneď po výplate. Po odpočítaní všetkých potrebných výdavkov získate prehľad o zostatku.

Typ č. 4 - Plaťte v hotovosti

Vyberte si z účtu len toľko peňazí, koľko budete skutočne potrebovať. Rozdeľte ich do nadpísaných obálok a vždy je použite na daný účel. Nesjednávejte si kreditnej karty, zvlášť ak viete, že by ste úver nesplatili v bezúročnom období.

Tip č. 5 - Vytvorte si rezervu

Poznáte to: príde obdobie dovoleniek alebo Vianoc a Vy horko ťažko premýšľate, kde vziať peniaze. Vyhnite sa zbytočným pôžičkám a tvorte si priebežne celý rok rezervu na mimoriadne výdavky. Ak ste si už napožičiavali a nezvládate záväzky splácať, skúste zlúčiť úvery do jedného a požiadať o čo najnižšiu splátky.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov