Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Pôžičky > Študentská pôžička

Študentská pôžička - POMOC PRI ŠTÚDIU

Študenti to nemajú ľahké. Nielen že sa musí dennodenne pripravovať na skúšky a písať rôzne seminárne práce, ale veľakrát riešia, ako si zarobiť peniaze na zaplatenie štúdia, ubytovanie, dopravu a jedlo. Rodičia môžu významne pomôcť, ale čo keď študent pochádza z chudobných pomerov? Najkratšiu cestu k peniazom predstavuje pôžička pre študentov od Fondu na podporu vzdelávania, bánk alebo nebankových spoločností.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Fond na podporu vzdelávania

Výhody študentskej pôžičky - pôžička sa počas štúdia nespláca ani neúročia, veľmi nízka úroková sadzba, splatnosť pôžička 10 rokov. Bez potreby dokladovať svoj príjem.

Bezúčelová pôžička

Väčšiu finančnú čiastku získate ako študent v banke. Pôžička pre študentov je určená pre študentov tuzemských i zahraničných škôl a šplhá sa až do výšky 5.000 €. Táto špeciálna pôžička má tú výhodu, že banku nezaujíma účel využitia požičaných peňazí a možno nimi treba financovať čiastočne štúdium a čiastočne iné potreby.

Nízky úrok, DLHŠIA SPLATNOSŤ

Oproti klasickým spotrebiteľským úverom majú bankové pôžičky pre študentov nižší úrok (pod 10%), dobu splatnosti až 10 rokov a možnosť odkladu splátok do doby ukončenia štúdia. Pri rokovanie pôžičky musí byť prítomný rodič, ktorý je zároveň spolužiadateľa a dokladá banke svoj príjem.

Peniaze po ruke s kontokorentu a kreditkou

Nie vždy ale študenti potrebujú sumy v rádoch státisícov. Niekedy stačí menší obnos na neočakávanej výdavky alebo k zakúpeniu nevyhnutné výpočtovej techniky. V takom momente ocenia možnosť čerpať kontokorent u svojho účtu až do dohodnutého limitu. Alternatívou ku kontokorentu je kreditná karta, u ktorej je výhodné splatiť pôžičku v bezúročnom období.

Nebankové pôžičky pre študentov

Pozadu s ponukami nezostávajú ani nebankové spoločnosti. Väčšinou sa u nich stretnete s malými pôžičkami pre ľudí bez príjmu vo výške niekoľkých stoviek EUR a s relatívne krátkou dobou splatnosti 30 dní. Ich prednosťou je rýchle dohodnutie cez internet, peniaze ihneď na účte a tolerancia k nulovým príjmom a záznamom v registri dlžníkov.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

Pozor na ručenie svojim známym

Pri vyšších sumách banky vyžadujú ručiteľa. Ručiteľ má tú funkciu, že preberá záväzok splatiť zostávajúcu istinu a úroky pôžičky miesto veriteľa v prípade, že veriteľ prestal splácať. Dobre si rozmyslite, či ste pripravení zostávajúce pôžičky za niekoho zaplatiť v prípade, že nebude schopný splácať. Banka v tomto prípade môže celú pôžičku sesplatnit a chcieť po Vás všetko zaplatiť naraz. Peniaze, ktoré zaplatíte potom bude dlžník dlhovať Vám a vy sa o ne môžete súdiť s neistým výsledkom.

Ďalšie formy bankových pôžičiek

Hypotéky a americké hypotéky

Banky poskytujú nielen spotrebiteľské pôžičky na čokoľvek, ale tiež pôžičku so zástavou nehnuteľnosti na čokoľvek, pre ktorú sa vžil názov americká hypotéka. Jedná sa o pôžičku na ľubovoľný účel, ktorá je zabezpečená záložným právom k nehnuteľnosti. Ďalšou formou je potom hypotéka, ktorá slúži na financovanie potrieb bývania a je tiež zaistená nehnuteľností.

Kontokorentný úver a kreditné karty

Obľúbenou variantou sú tiež kontokorentný úvery, kedy banka stanoví finančný rámec, ktorý možno z účtu čerpať do mínusu. V poslednej dobe sú ako pôžičky využívané tiež kreditné karty, ktoré vďaka svojmu až 55 dennému bezúročnému obdobie patrí k tomu najvýhodnejšiemu spôsobu, ako si požičať peniaze. Samozrejme za predpokladu, že čerpanú čiastku počas tohto obdobia zaplatíme. Po tomto období je pôžička z kreditky docela drahá.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov