Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Pôžičky > Register dlžníkov

Register dlžníkov

Poskytovatelia pôžičiek prostredníctvom záujmových združení, prevádzkujú registre dlžníkov. Jedná sa o databázy informácií, do ktorých každý člen združenia môže nahliadať a tiež do neho zapisovať informácie o svojich dlžníkoch. Register dlžníkov teda obsahuje informácie o tom, ako kto spláca svoje dlhy, alebo aká je jeho platobná morálka pri úhrade faktúr napríklad za telefón, alebo za služby. Existuje viac registrov a podľa toho kto je prevádzkuje rozlišujeme bankové a nebankové registre. Výpis z registra môže tiež získať ten, koho sa zápis týka. Väčšinou sa za výpis platí.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

K čomu slúži register?

Primárnou funkciou je prevencia předlužování a ochrana veriteľov. V registri získajú poskytovatelia pôžičiek informáciu o Vašej platobnej morálke, čo je zásadný parameter pre určenie Vašej bonity. Bonita je potom dôležitá pre to, či Vám pôžička bude schválená alebo nie. Banky vyžadujú bezproblémovú platobnú morálku, na poli nebankových poskytovateľov naopak záznam v registri nemusí byť prekážkou na získanie pôžičky, ktorá však bude drahšia.

Záznam v registri Vám skomplikuje pôžičku

Pripravte sa na to, že ak máte záznam v registri, bude Vám to komplikovať situáciu pri dojednávaní pôžičky. Banky Vám ju provděpodobně neschváli a podobná situácia bude aj u väčších a zavedených nebankových inštitúcií ako je Home credit, Cetelem, či Cofidis. Priechodná je pôžička vybraných poskytovateľov, ktorí registrom neprikladajú takú váhu a nemusí byť kritériom pre schválenie či zamietnutie pôžičky.

Pôžičky do výplaty bez registra

Pomerne ľahko sa dá získať pôžička do výplaty, ktorá je však limitovaná čiastkou do 500 Eur. Je však dostupná aj ľuďom, ktorí majú záznam v registri a inde im nepožičia. Jedná sa o krátkodobú pôžičku na obdobie do výplaty, možno ju získať za niekoľko minút na účet, ale je celkom drahá.

Problém so schválením

Uvedenie negatívnych informácií o dlžníkovi je prekážkou nielen pre získanie pôžičky. Problém so schválením nastane aj u hypotéky a ďalších úverových produktov či kreditních kariet.

Zdanlivá maličkosť pri nezaplatení napríklad zloženky za plyn vo finále môže výrazne skomplikovať či zablokovať prístup k získaniu peňazí. Správajte sa preto vo finančných otázkach zodpovedne a platí všetko včas.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

Registre v SR

U nás pôsobí dva typy registrov, podľa toho, kto ho prevádzkuje a využíva. Stretneme sa s bankovými a nebankovými registrami dlžníkov.

Register dlžníkov SOLUS

Jedná sa o záujmové združenie právnických osôb. Pod názvom SOLUS sa skrýva skratka Združenie na Ochranu Leasingu a Úverov Spotrebiteľom. Členovia tohto združenia sú nielen spoločnosti poskytujúce pôžičky, ale aj poskytovatelia telekomunikačných služieb, elektriny či plynu.

Medzi ďalšie úverové registre, ktoré pôsobia na slovenskom patrí: Spoločný register bankových informácií SRBI a Nebankový register klientskych informácií NRKI.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov