Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Hypotéka

Hypotéka - porovnanie hypoték

Máte v pláne zaobstarať si vlastné bývanie, ale nemáte dostatok svojich financií? Práve na tento účel slúži hypotéka, ktorá je najvýhodnejšou formou, ako najlepšie získať vlastné bývanie. Hypotéka je zo zákona účelovo viazaný úver, ktorý slúži na financovanie bývania. Vďaka obrovskej konkurencii sú ceny hypoték priaznivé. Banky tiež často vyhlasujú zaujímavé akciové ponuky, vďaka ktorým možno slušne ušetriť.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Čo je to hypotéka?

Hypotéka je pôžička, ktorú môžete použiť len na účel obstaranie nehnuteľnosti na bývanie, alebo rekonštrukciu bývania. Kupovať na hypotéku možno tiež podiely v nehnuteľnostiach a družstevné podiely.

Jedná sa o účelovú pôžičku a nemožno ju teda použiť na čokoľvek, na rozdiel od americkej hypotéky, pomocou ktorej je možné financovať ľubovoľný účel.

Porovnanie hypoték - Kde získať najlacnejšiu hypotéku

Vďaka internetu je porovnanie hypoték otázkou niekoľkých málo minút. Existujú špecializované servre a spoločnosti, ktoré poskytujú nástroje pre ľahké online porovnanie hypoték. Ak hľadáte najlacnejšie hypotéku, popremýšľajte o zadanie tejto úlohy finančným špecialistom, ktorí spolupracujú s viacerými bankama a vďaka veľkému objemu dojednaných hypoték sú schopní vyjednať Vám ešte lepšie podmienky, ako keď si všetko riešite individuálne. Tu je potrebné správne zvolilt komu túto úlohu zveríte. Uistite sa, že daná spoločnosť nespolupracuje len s určitou bankou, kde má najvyššie provízie. Tu je najdôležitejšie nestranost a objektivita.

Banková a nebanková hypotéka bez dokladovania príjmu

Hypotéky poskytujú predovšetkým banky. Tie majú nastavené prísne kritériá komu požičia a komu nie. Alternatívou pre tých čo v banke neuspejú sú nebankové hypotéky, ktoré majú podmienky pre získanie voľnejšie. Získať tak môžete tiež hypotéku bez dokladovania príjmu, alebo bez registra, ak máte nejaký historický škraloup z minulého splácania. Nebankové hypotéky sú však drahšie au niektorých podivných spoločností tiež rizikovejšie. Dávajte si pozor čo podpisujete a od koho si hypotéku beriete.

Hypotekárna kalkulačka


Výše úvěru

Koľko si možno takto požičať závisí na hodnote nehnuteľnosti, ktorú budete zastavovať, väčšinou sa jedná o 70 až 85 percent tejto hodnoty. Niektoré banky poskytujú hypotéku až do 100%, môžete takto financovať plnú cenu nehnuteľnosti. Spodná hranica nie je určená.

Na ako dlho si vziať hypotéku?

Väčšinou sa doba splácania pohybuje od 5 do 30 rokov. Dohodnutou podmienkou banky môže byť splatenie do určitého veku žiadateľa.

Fixácia alebo variabilná úroková sadzba?

Je výhodné zafixovať si podmienky hypotéky pre určitý časový úsek. Jedná sa o akési zmražžení dohodnutých podmienok úveru na danú dobu, po ktorú Vám je banka nezmení. Predídete tak kolísanie a výkyvom na finančnom trhu a nestane sa Vám, že Vám banka zvýši úrokovú sadzbu (ani nezníži), tak ako je to u variabilné úrokové sadzby. Obvyklá fixácie je na niekoľko rokov, menej často potom 10 alebo 15 rokov. Čím dlhšia fixácia, tým je úroková sadzba vyššia, oplatí sa teda fixovať v období, keď sú úrokové sadzby nízke. Ak sú vysoké, zvoľte napríklad ročné fixáciu a za rok môžete znova voliť podľa aktuálnej situácie na trhu. Výhodou fixácie je že budete vopred vedieť koľko budete splácať.

Ďalším variantom je variabilný alebo kombinovaná úroková sadzba, ktorá sa odvíja od sadzby vyhlasovanej centrálnou bankou, ku ktorej si banka stanoví svoju prirážku. V praxi to znamená, žeměsíční splátky sú rozdielne, podľa toho ako sa pohybuje sadzba BRIBOR. Tu je však riziko, že pokiaľ sadzba BRIBOR výrazne porastie, zásadne Vám zmení výšku mesačnej splátky a to Vám môže zásadne nabúrať rozpočet. Je potrebné sledovať situáciu a v prípade rastu sadzieb hypotéku zafixovať.

Refinancovanie hypotéky

Refinancovanie hypotéky je niečo čo Vám ušetrí peniaze. Vďaka refinancovanie získate výhodnejšie podmienky a nižšie splátky pre existujúce hypotéku. V praxi ide o splatení hypotéky a prevedenie do banky inej, ktorá Vám rada všetko zariadi. Je možná bez sankcií v dobe vypršania fixácie, alebo s poplatkom za predčasné splatenie v priebehu fixácie. Poplatok je individuálne a záleží len na banke, či Vám ho naúčtuje, alebo odpustí alebo zníži.

Typy splácení

  • Anuitná - mesačné splátky sú po celú dobu splácania hypotéky stále v rovnakej výške
  • Progresívne - mesačné splátky sa postupne zvyšujú
  • Degresívne - mesačné splátky sa postupne znižujú

Americká hypotéka

Špecifickou formou je americká hypotéka , ktorá nie je viazaná na financovanie potrieb bývania, ale môžete ju použiť na čokoľvek. Americká hypotéka je tiež zaistená zástavou nehnuteľnosti. Jedná sa o najvýhodnejšej pôžičku na čokoľvek so zástavou nehnuteľnosti.

americkú hypotéku poskytujú nielen banky, ale aj nebankové spoločnosti, kde ju získate tiež bez doloženia príjmu a bez registra.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov