Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Typy pôžičiek

Aké pôžičky možno u nás žiadať?

Pôžičiek existuje nepreberné množstvo a môžeme ich členiť podľa mnohých kritérií. Každá skupina má svoje špecifiká, svoje výhody, nevýhody a hodí sa na rôzne účely. Všetko závisí od situácie na čo pôžičku potrebujeme a v akej sme momentálne situácii. Všeobecne je nelepší voľbou žiadať o pôžičku v banke, ktorá však nepožičia každému. Čím je Vaša bonita horšia, tým viac je potrebné hľadať v nebankových oblastiach.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Aké sú najvýhodnejšie pôžičky?

Medzi najvýhodnejšie pôžičky môžeme s istotou zaradiť bankové pôžičky a hypotéky a predovšetkým potom americkú hypotéku.

Banky poskytujú najvýhodnejšie financovanie na trhu, ale len tým, ktorí majú veľmi dobrú bonitu a históriu. Najnižšie úroky má hypotéka na bývanie. Americká hypotéka je najvýhodnejšia pôžička na čokoľvek, avšak s nutnosťou ručiť nehnuteľnosťou.

Pôžičky, hypotéky, kreditné karty, úvery?

Účelovo alebo na čokoľvek?

Získať peniaze je možné niekoľkými spôsobmi. Ak prihliadneme k účelu použitia, potom máme možnosť voliť z účelových či neúčelových pôžičiek. Čisto účelovo možno použiť napríklad hypotéku. Tá je určená len na bývanie. Neúčelové pôžičky možno použiť na čokoľvek.

Pôžičky alebo úvery?

Pôžičky nachádzame skôr v oblasti spotrebiteľského financovania na úrovni osôb. Úvery sa používajú skôr u podnikateľské a firemnej klientely. Nie je to však pravidlom, existujú tiež osobné úvery a pôžičky pre podnikateľov.

Kreditné karty

Ďalším variantom pôžičiek sú kreditnej karty , ktoré ponúkajú daný úverový rámec a pri rozvážnom správaní ponúka dokonca pôžičku s bez úrokov. Navyše so sebou nesú výhodné zľavové programy a bonusové ponuky.

Aké rozlišujeme pôžičky?

Bankové a nebankové pôžičky

Z pohľadu poskytovateľov máme dve veľké skupiny pôžičiek. Banky, poskytujúce bankové pôžičky a ostatní poskytovateľa mimo bankový sektor, kde sú pôžičky poskytované z vlastných či mimobankových zdrojov. Bankové pôžičky sú výhodnejšie ale horšie dostupné, pripravte sa na dôkladné preverenie bonity, príjmov a registrov. Nebankové pôžičky sú oveľa tolerantnejšie a pôžičku má šancu získať takmer každý, avšak bude väčšinou drahšia. Existujú samozrejme veľké a seriózne nebankové spoločnosti typu Home Credit, Cetelem a Cofidis, kde sú podmienky podobné ako v banke.

Malé a veľké pôžičky

Obrovský boom teraz zažívajú malé pôžičky pred výplatou, ktoré sú určené k rýchlemu a ľahkému riešeniu nedostatku peňazí na krátku dobu rádovo mesiacov. Môžete takto získať veľmi rýchlo až 700 € bez vážnejších komplikácií či preverovania.

Priemerná pôžička sa ale pohybuje v rádoch okolo 3000 €. Takéto pôžičky majú dlhšiu splatnosti v rádoch niekoľkých rokov. Zvyčajne okolo 80 až 90 mesiacov. Ak si požičiavate viac peňazí na dlhšiu dobu, bude to zložitejšie a ako jednoduché malé pôžičky. Pripravte sa na preverovania registrov a dokladovania príjmov.

Ľahko dostupné ale drahé pôžičky

Ak Vaša bonita nie je dobrá, existujú špecifické pôžičky, ktoré sú bez doloženia príjmu. Sú určené ľuďom bez príjmu, alebo ak majú príjem nedostatočný. Ďalšia specifickou pôžičkou je pôžička bez registra. Tá je určená tým, ktorí majú záznam v registroch dlžníkov, čo býva pomerne veľký problém na schválenie bežných bankových pôžičiek.

Drahé a lacné pôžičky

Najlacnejšie je hypotéka, nasleduje americká hypotéka a bankové pôžičky. Na druhej strane spektra stoja pôžičky pred výplatou a pôžičky pre problémových klientov so záznamom v registri a bez príjmu. Jednoduchým parametrom, ktorý môžete využiť pre zjisštění ako je pôžička drahá alebo lacná je RPMN. Hovoria o koľko pôžičku preplatíte. Požičiavajte si zodpovedne.

Půjčka se zástavou nemovitosti - Americká hypotéka

Pomerne zaujímavou možnosťou as nízkym úrokom je pôžička so zástavou nehnutelnosti, ktorá sa vžila pod názvom americká hypotéka. Môžete ju použiť na cokolilv au rôznych poskytovateľov má rôzne kritériá schválenia. Existujú tiež nebankové hypotéky, ktoré sú dostupné aj ak máte problém s príjmom, alebo registrom. Tu je potom zvýšený úrok alebo zaplatíte poplatok za vybavenie pôžičky.

Refinancovanie a konsolidácie pôžičiek

Samostatnou kapitolou je konsolidácia pôžičiek. Čo je faktické splatenie existujúcich dlhov a dohodnutie novej, výhodnejšie pôžičky u iného poskytovateľa. Cieľom konsolidácie je ušetriť na poplatkoch za niekoľko pôžičiek a často tiež získanie lepšie úrokové sadzby.

Pôžičky online

Najľahšou cestou k získaniu pôžičky je pomocou online žiadosti cez internet.

Prinášame prehľadné porovnanie pôžičiek s online žiadostí.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov