Úvodná
stránka
Typy
pôžičiek
Registre
dlžníkov
Finančný
radca
Porovnanie pôžičiek
Konsolidácia
pôžičiek
Kreditné karty
Hypotéka
PôžičkyOnline.sk > Pôžičky > Bankové pôžičky

Bankové pôžičky

Ak uvažujete o pôžičke, tak práve banková pôžička by mala byť tou prvou voľbou, ktorú by mal každý žiadateľ urobiť pri výbere tej najvhodnejšej pôžičky. Banky sú stabilné, seriózne a postkytují pôžičky s najlepšími úrokmi. Všeobecne možno konštatovať, že bankové pôžičky sú najvýhodnejšie a najmenej rizikové. Čas od času banky vyhlasujú zaujímavé akčné ponuky formou lepších úrokových sadzieb, odpustenie rozličných poplatkov alebo bonusov za online rokovanie. Oplatí sa sledovať, aké akcie zrovna prebiehajú, pretože sú časovo obmedzené.

Online žiadosť o rýchlu pôžičku 50 € - 1 000 € bez dokladovania účelu či potvrdenia o príjme s dobou splatnosti do 30 dní. Bezúčelová pôžička bez skrytých poplatkov a zbytočných dokladov.

Online žiadosť

Pôžička z banky

Banky poskytujú pôžičky v rozmedzí stoviek eur až po desaťtisícové sumy. Výhodou je nízky úrok, profesionálne jednanie a pomerne široká a pestrá ponuka. Nevýhodou potom vysoké nároky na bonitu žiadateľov ako sú dostatočný príjem a čisté registre. Mala by to byť prvá voľba pri výbere vhodného typu pôžičky. Ak na túto pôžičku dosiahnete, potom je rozhodne tou správnou variantou.

Lacnejšia pôžička, ale väčšie nároky na bonitu

Ak sa rozhodnete pre bankovú pôžičku, pripravte sa na to, že jej dostupnosť je zložitejšie ako pôžička nebankové. Banky vyžadujú v prvom rade doklad o príjme. Ten musí byť dokladovateľný a dostatočný na to, aby ste boli schopní pôžičku bezproblému splácať. Doloženie príjmu je na základe potvrdenia zamestnávateľa, prípadne daňovým priznaním u samostatne zárobkovo činných osôb.

Bankové registre

Ďalšou požiadavkou banky je výborná história splácania. Banka nahliada do bankových registrov, ktoré evidujú ako ste doteraz splácali svoje bankové pôžičky. Ak ste mali problémy s riadnym splácaním, alebo ste niektorú z pôžičiek nesplatili, budete mať so schválením problém. Navyše ak ste mali problém s pôžičkou jednej banky, vďaka registry budete mať problém získať pôžičku aj u ostatných bánk, pretože tieto informácie zdieľajú.

Poslednou skupinou požiadaviek bánk patrí do všeobecnejšej kategórie a sú to kritériá ako je vek, trvalý pobyt v SR a preukázanie svojej totožnosti väčšinou dvojicou dokladov.

Cez tieto vyššie nároky patria bankové pôžičky k tým najvýhodnejším. Práve vďaka dôkladnému preverenie platobnej schopnosti svojich žiadateľov, môžu banky ponúknuť nižšie úrokové sadzby.

Dohodnutie tiež online

Bankové pôžičku môžete dojednať nielen na pobočke bánk, ale tiež online cez internet. Ušetriť tak môžete nemálo času. Nemusíte čakať vo fronte až na Vás príde rad, všetko sa dá zvládnuť online a bez zdržiavania.

Výhodné je tiež rýchle porovnanie parametrov pôžičiek jednotlivých bánk. Na internete v priebehu pár okamihov zkistíte, ktorá pôžička od akej banky najlepšie vyhovuje Vašim požiadavkám a predstavám. Potom už stačí vyplniť online žiadosť a nasledovať inštrukcie.

POROVNANIE PÔŽIČIEK

Požiadajte si o pôžičku cez internet. Jednoducho a rýchlo pre všetky.

Pozor na ručenie svojim známym

Pri vyšších sumách banky vyžadujú ručiteľa. Ručiteľ má tú funkciu, že preberá záväzok splatiť zostávajúcu istinu a úroky pôžičky miesto veriteľa v prípade, že veriteľ prestal splácať. Dobre si rozmyslite, či ste pripravení zostávajúce pôžičky za niekoho zaplatiť v prípade, že nebude schopný splácať. Banka v tomto prípade môže celú pôžičku sesplatnit a chcieť po Vás všetko zaplatiť naraz. Peniaze, ktoré zaplatíte potom bude dlžník dlhovať Vám a vy sa o ne môžete súdiť s neistým výsledkom.

Ďalšie formy bankových pôžičiek

Hypotéky a americké hypotéky

Banky poskytujú nielen spotrebiteľské pôžičky na čokoľvek, ale tiež pôžičku so zástavou nehnuteľnosti na čokoľvek, pre ktorú sa vžil názov americká hypotéka. Jedná sa o pôžičku na ľubovoľný účel, ktorá je zabezpečená záložným právom k nehnuteľnosti. Ďalšou formou je potom hypotéka, ktorá slúži na financovanie potrieb bývania a je tiež zaistená nehnuteľností.

Kontokorentný úver a kreditné karty

Obľúbenou variantou sú tiež kontokorentný úvery, kedy banka stanoví finančný rámec, ktorý možno z účtu čerpať do mínusu. V poslednej dobe sú ako pôžičky využívané tiež kreditné karty, ktoré vďaka svojmu až 55 dennému bezúročnému obdobie patrí k tomu najvýhodnejšiemu spôsobu, ako si požičať peniaze. Samozrejme za predpokladu, že čerpanú čiastku počas tohto obdobia zaplatíme. Po tomto období je pôžička z kreditky docela drahá.

(c) 2015 - 2024 Kopírovanie autorských textov zakázané. Všetky práva vyhradené.
Nie sme poskytovateľom pôžičiek. Pôžičky online | O nás |
Podmienky používania a ochrana osobných údajov